NOVINKY 

Zvýšení efektivity českého zdravotnictví a růstu českého hospodářství  

Zdravotní výbor Parlamentu České republiky pod záštitou předsedkyně Výboru pro zdravotnictví MUDr. Zdenky Němečkové Crkvenjaš, MBA ve spolupráci s naší Academy of Health Care Management uspořádal dne 30.1.2024 v Poslanecké sněmovně seminář "Zvýšení efektivity českého zdravotnictví a růstu českého hospodářství" a upozorňuje tak na důležitou roli programů a opatření na podporu zdraví organizované zaměstnavateli, které mohou mít podstatný vliv na zvýšení efektivity, ale i růst českého hospodářství. 

Soutěž "Českých 100 Nejlepších" 

Academy of Health Care Management byla dne 1.12. v Obecním domě slavnostně oceněna v soutěži "Českých 100 Nejlepších" v oblasti Zdraví - Vzdělání - Humanita. Soutěž byla společností Comenius letos uspořádána už po dvacáté osmé.

Manažerské vzdělávání ve zdravotnictví pro mediky a začínající lékaře

U příležitosti konference "Efektivní nemocnice 2023" jsme oficiálně představili náš nový vzdělávací program Manažerské vzdělávání ve zdravotnictví pro mediky a začínající lékaře. Více informací naleznete v přiložených materiálech, v případě dalších dotazů či zájmu o studium nás, prosím, kontaktujte.

MBA pro mediky a začínající lékaře

Zveme Vás na představení našeho nového vzdělávacího programu MBA pro mediky a začínající lékaře, které se uskuteční dne 28.11. od 17 hod.v Lobby baru hotelu Clarion v Praze-Vysočanech v rámci konference Efektivní nemocnice 2023.

LL.M. v medicínském právu, bioetice, ochraně osobních údajů a moderních technologiích ve zdravotnictví 2023/2024

Prezenční výuka začíná už v lednu 2024. V případě zájmu kontaktujte koordinátorku programu. 

Inovace v medicíně - finanční a klinické perspektivy

Rádi bychom Vás pozvali na naši další konferenci "Inovace v medicíně - finanční a klinické perspektivy", která proběhne dne 1.června 2023 v Hotelu Step v Praze a zároveň online. Program a podmínky registrace na konferenci naleznete v sekci "konference".

Inovace v medicíně - finanční a klinické perspektivy

Rádi bychom Vás pozvali na naši další konferenci "Inovace v medicíně - finanční a klinické perspektivy", která proběhne dne 1.června 2023 v Hotelu Step v Praze a zároveň online. Program a podmínky registrace na konferenci naleznete v sekci "konference".

Jak by měla vypadat dělba odpovědností a kompetencí v řízení zdravotnictví? 

Předseda správní rady AHCM MUDr. O.Šubrt se vyjadřuje v dubnovém elektronickém měsíčníku "Občan v síti" k tématu "Jak by měla vypadat dělba odpovědností a kompetencí v řízení zdravotnictví?"

ČLÁNEK ZDE


Péče orientovaná na člověka II - Možnosti implementace v ČR

V březnu proběhla další konference na téma "Péče orientované na člověka". 

Článek o setkání byl uveřejněn v Medical Tribune dne 24.4.2023. ČLÁNEK ZDE

Promoce 2023

V pátek 27. ledna 2023 jsme uspořádali další promoci pro naše studenty programů MBA ve zdravotnictví. Promoce se konala v novorenesanční Gröbeho vile v Praze 2. 

GRATULUJEME NOVÝM ABSOLVENTŮM!

Váš tým AHCM

Péče orientovaná na člověka II - Možnosti implementace v ČR

Rádi bychom Vás pozvali na naši konferenci Péče orientovaná na člověka II - Možnosti implementace v ČR, která se bude konat dne 23.3.2023 opět v Hotelu Step a ráda by navázala na úspěšný loňský seminář a představení organizace Planetree, která je celosvětovým leaderem v oblasti dokonalé péče zaměřené nejen na pacienta a jeho rodinné příslušníky, ale i na zdravotnický personál.

Více informací a program konference naleznete zde:

  PROGRAM KONFERENCE


Medidays 2023

Ve dnech 20. a 21.ledna jsme se aktivně zúčastnili Konference Medidays 2023 v Praze. MUDr.Oldřich Šubrt, předseda správní rady AHCM, promluvil na téma "Výzvy současné situace ve zdravotnictví a jak na ně jako lékař reagovat, jak je využít jako podnikatel nebo jako zaměstnanec". Děkujeme všem, kteří jste se v hojném počtu zúčastnili. Prezentace je přiložena.

prezentace AHCM

zdravotní profil země 2021 - OECD

zdraví 2030 - strat. rámec - MZČR 


Medicínské právo v roce 2022 

Děkujeme všem účastníkům, s kterými jsme se pravidelně setkávali v rámci cyklů seminářů k aktuálním otázkám ve zdravotnictví, za milá setkání a kladná hodnocení seminářů. Těšíme se na další setkávání v novém roce 2023.

Setkání absolventů, lektorů a přátel akademie

První květnový čtvrtek se nám podařilo uskutečnit přátelské setkání absolventů  programů MBA a LLM, lektorů a přátel akademie. Díky slunečnému počasí jsme mohli naše hosty pozvat na garden party v krásném prostředí zámečku  Chateau St. Havel, kde jsme si všichni užili příjemnou hudbu, dobré jídlo a opětovné shledání.  

Slavnostní promoce absolventů

28. ledna 2022 proběhla v Betlémské kapli v Praze opět slavnostní promoce absolventů MBA a LL.M. Gratulujeme! 

Medicínské právo v roce 2022

Zveme Vás na pravidelné semináře k aktuálním otázkám ve zdravotnictví.